Ботев Враца победи Пирин с 1:0 в мач от 7-я кръг на

...

Ботев Враца записа втора победа за сезона, след като надви 10 храбри орлета

Ботев Враца победи Пирин с  1:0  в мач от 7-я кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе автогол на Илиан Костов. Двубоят бе равносилен, само че още през първата част от " орлетата " бе изпъден Аймен Суда след жестоко нарушаване против Момчил Цветанов. След тази победа Ботев Враца има шест точки и е на 12-о място, до момента в който Пирин остава на нежеланата 9-а позиция с едвам един пункт на сметката си.

Първата добра опция в срещата пристигна още във втората минута, когато Иван Тасев направи превъзходен пробив от десния фланг и центрира, само че след удар с глава на футболист на домакините Федерико Рубио съумя да направи феноменално избавяне с една ръка. Малко след това Даниил Кондраков напредна брилянтно, като реши самичък да приключва офанзивата с удар от далечно разстояние, само че топката се отклони от левия непряк дирек на Рубио. Късмет за Ботев Враца!

В 14-а минута Аймен Суда направи доста жестоко и рисково влизане, след което съдията покаже жълт картон, само че по-късно ревизира обстановката с ВАР и реши, че нарушаването е за червен картон, а Пирин остана с 10 индивида.

Малко след това Иван Тасев получи превъзходен пас на празна врата, като бе длъжен да означи, само че не съумя да уцели вратата. Шокиращ пропуск на футболиста на Пирин!

В 38-а минута гостите проведоха добра офанзива, при която размениха бързи подавания на границата на наказателното поле, а Браян Переа стреля с левия си крайник, само че топката мина настрана от дясната греда на Ковальов. Малко преди края на постоянното време за първата част Спас Георгиев бе на отлично позиция, откакто получи от Момчил Цветанов и опита удар от дребен ъгъл, само че Ковальол съумя да отрази.

В началото на второто полувреме Стефан Велев опита мощен удар след статично състояние, само че не съумя да уцели вратата. В 68-а минута Ботев Враца можеше да означи! Браян Переа откри по прелестен метод Марко Мажуга очи в очи с вратаря на домакините, само че Ковальов съумя да избави ужасно с крайник.

В 74-а минута Жан Пиер Да Силва направи превъзходен пробив по левия фланг, след което стреля с десния крайник, като изненада ненапълно Ковальов, който обаче съумя да избави. Само пет минути по-късно Мартин Смоленски бе пропуснат в противниковото наказателно поле, като овладя топката, обърна се и насочи удар, който рикошира в Илиан Костов и попадна във вратата на Пирин - 1:0 за Ботев Враца.

В добавеното време на срещата Марко Мажуга още веднъж получи късмет да излезе очи в очи с вратаря на Пирин, само че Ковальов отново се оправи, като направи отлично избавяне.

Стартови сформира:

Пирин:  12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда, 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров, 17. Борис Тютюков, 18. Велислав Минков, 27. Георги Върбанов, 10. Даниил Кондраков, 11. Иван Тасев, 25. Илиан Костов, 5. Николай Бодуров

Ботев Враца : 34. Федерико Рубио, 7. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов, 10. Спас Георгиев, 16. Красимир Тодоров, 4. Луиз Соарес, 20. Мартин Христов, 28. Едуардо Кунде, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 77. Стефан Велев